New to Busy?

Drugwars a nejenom o nich

17 comments

petrvl
71
5 months ago4 min read

Jak jste jistě měli možnost zaznamenat zde na Stemu běží i hry. A jedna z nich se jmenuje Drugwars. Já ji hraji a dá se v ní vyhrát nějaký ten token. Nic moc, ale dostáváte placeno za hraní. A po víkendu přibude rozšíření o Jobs. A to jak pro jednotlivce tak pro celý gang. Nejsou to žádné mise ale práce. Nebo možno ve slangu podsvětí prácičky.

Zpět do reality

Tak mě v souvislosti s tím napadlo, že až se mě někdo zeptá co dělám za práci. můžu také v klidu odpovědět pracuji pro Velkého šéfa. Nebo nějakou podobnou větu. Je to vlastně ohromě zábavné, protože opravdu budu dělat práci a dostávat za ni peníze kterými můžu platit. Bude to virtuální práce. A pak že se naše ekonomika nemá kam rozvíjet, nebo že díky robotům nebudeme mít práci. Budeme, bude totiž virtuální.
Tahle realita právě překročila své hranice do jiné, a to díky virtuálním penězům. A i díky tomu že národní banky právě ztratili své výsadní právo tisknout peníze. A jak vidíte není to možnost zlá, co mít virtuální práci. Ono ostatně takové jezdění tramvají je také práce. A vůbec nechápu proč za ni mám platit. neměl bych ještě dostat zaplaceno? nebo si vemte třídění odpadu. ostatně i pití piva by mělo být placeno. :)
Ano opravdu se stírá hranice mezi virtuálním životem a tím reálným. Kdysi možná platilo že když čtete knihu tak prožíváte osudy hrdinů. Ale dnes je žijete. Nečtete je Všechno virtuální se dá protnou s realitou a naopak. a to že vyděláváte peníze prací pro Velkého šéfa je jen začátečním příkladem.
Také běžící aplikace Actifit je docela dobrý příklad. A je jich mnohem a mnohem více. Dnes totiž už nejde o to najít práci. ale jde o to si práci vymyslet. :)

Steemit

Začínáte přemýšlet nad tím kde jste se to ocitli? Jste tam kde chcete být. V místě kde si mlžete dělat co Vás baví. A v podstatě místo práce. Je to sice v plenkách, ale spoustu lidí dělá tyhle věci a nedostává za to zhola nic a k tomu chodí do práce aby je mohl dělat. Jak říká @godfish "Hlavně ať Vás to tu baví." A já si myslím že zábava teprve začíná.

Tramvaj

Popravdě ten příklad nebyl úplně od věci. Už před několika lety byl v Brně pokus o to platit tramvaj v BTC. Fungoval sice jen omezenou dobu ale ukázalo se že přes aplikaci lze platit tramvajový lístek. No a proč by Vám někdo platil za jezdění tramvají? No proč ne. Máte aplikaci přes kterou si koupíte lístek a ona Vám přičte za to nějaký ten Tramvaj token. A přitom k tomu kdokoliv aby to fungovalo jen potřebuje onu jednoduchou aplikaci a Token, který si vydáte tady na Steem-engine. O tom jakou bude mít token cenu bude přeci rozhodovat trh. a vy v nastavení tokenu můžete dát třeba část procent dopravnímu podniku na provoz hromadné dopravy.
V tomhle případě při masovém použití a třeba v kombinaci se stakováním může dojít krásně k tomu že dopravní podnik od oné aplikace bude dostávat více peněz než co vybere na lístkcích. A já si i umím představit, že by pak mohlo dojít ke zrušení lístků. :) Nehledě na to že holdeři třeba pak budou mít právo hlasovat o podobě čehokoliv v dopravním podniku. A pořád celá ta blbost přitom bude běžet na decentralizované síti, třeba tak jak běží Drugwars. A kód ke čtení dat budete dávat jako otevřený, takže každý si bude moci naklonovat stránku nebo onu samotnou aplikaci. :)
Ještě jste se v tom neztratili? A umíte si představit důsledky takovéto změny???

Budoucnost

To je těžko říct. Je jisté že když tu ta možnost je, tak ji někdo využije a takovouto aplikaci udělá. Ale kam až to povede to opravdu jisté není a nedá se to předpovědět. Jisté je že Steemit existuje 3 roky a už můžu říkat že pracuji pro Velkého šéfa. Takže ona ta realita se přibližuje velice rychle. Možná že i taková krize může přispět k větší adaptaci zkrátka tím že lidé budou bez práce a budou mít více času pracovat ve virtuální realitě. Budou moci si třeba vydělat tím co je baví. A v dnešním světě internetu se takovéto věci šíří velice rychle. Adaptace krypto světa se pak opravdu může odehrát skokově. Kdo ví co se stane co kde kdo naprogramuje. ale rozhodně se máme na co těšit.

Comments

Sort byBest