New to Busy?

"Krzywa" logika polityków.

3 comments

ocotuchodzi
61
last month2 min read

foto

Premier M.Morawiecki i jego minister "na medal" Ł.Szumowski pozwolą "swoim niewolnikom" od 30 maja chodzić bez maseczek. Niestety nie wszędzie. W sklepach, kinach (które póki co nie wydają się zainteresowane otwarciem swoich sal, ze względu na narzucone im przepisy o zachowaniu odległości 2m pomiędzy widzami), kościołach, komunikacji miejskiej czy urzędach państwowych pokazanie swojego uśmiechu będzie piętnowane. Ciekaw jestem co kierowało politykami podejmując tą decyzję, bo na pewno nie spadek zachorowań w naszym kraju na - jak to mawia S.Michalkiewicz - "zbrodniczego" koronawirusa.

Krzywa zachorowań.

Liczba nowych zakażonych jest wyższa niż w dniu kiedy Minister Zdrowia ogłaszał obowiązek (a wg premiera zalecenie!) zakrywania twarzy. Co ciekawe Polska jest jednym z nielicznych krajów, w którym dzienna liczba nowych przypadków zarazy drastycznie nie spadła. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że tenże wykres jest niemal identyczny jak w Białorusi, gdzie z wirusem walczono "wódką i sauną".

Krzywa poparcia A.Dudy.

Prawdopodobnie to inna krzywa zadecydowała o pozwoleniu "poddanym" oddychać świeżym powietrzem. Mimo walki z "ostrym cieniem mgły" notowania prezydenta lecą na łeb na szyję. Nie zdziwiłbym się, gdyby poszedł w ślady B.Komorowskiego, który przegrał "pewną" drugą kadencję. Widząc coraz większe niezadowolenie społeczeństwa, które obserwuje cały ten cyrk, który coraz mniej ich bawi, naczelnik państwa próbuje podjąć desperacką próbę wygrania wyborów. Nie będzie o to łatwo, bo G.Soros uruchomił swoje wpływy i środki, aby kolejny "uczeń" Fundacji Batorego nie podzielił losu R.Petru. R.Trzaskowski w sondażu dla Super Eksperssu ma już 26.6 %, a urzędujący prezydent niecałe 39%. Wygląda na to, że robienie z Polaków idiotów źle się skończy dla rządzących. Tak czy inaczej nie ma co liczyć na prawdziwe zmiany w Polsce. Zmienią się tylko marionetki.

Korzystałem z:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/IV-etap-odmrazania-gospodarki-i-luzowania-obostrzen-7892469.html

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/sondaze/news-wybory-prezydenckie-2020-rafal-trzaskowski-blyskawicznie-odr,nId,4521209

Comments

Sort byBest