New to Busy?

[SYLWETKA] Joe Rogan – wojownik mikrofonu

0 comments

niepoprawny
53
last yearBusy4 min read


image.png
źródło: joerogan.com


Joe Rogan nie jest bardzo znany. Zwłaszcza w Polsce. Uważam jednak, że to co robi, zwłaszcza w zakresie swoich podcastów, powinno być lekturą obowiązkową, dla wszystkich poszukujących. Nie tylko faktów i ciekawostek, ale także tego, jak podchodzić do rzeczywistości z otwartą głową i dyskutować z ludźmi. Zwłaszcza gdy się z nimi nie zawsze zgadzamy. Poznajcie Joe’go.

Joe Rogan

Życiorys

Joe urodził się w 1967 roku w New Jersey. Od najmłodszych lat zafascynowany sztukami walki. W wieku 14 lat zamienił karate na taekwondo i zaczął regularne występy w turniejach. W wieku 19 lat zdobył tytuł mistrza USA Open w kategorii lekkiej. Był przez cztery lata stanowym mistrzem full-contact i zaczął swoją karierę jako instruktor. W tym czasie praktykował też kickboxing. Porzucił karierę aktywnego sportowca w sztukach walki w wieku 21 lat, gdy zaczął odczuwać powracające bóle głowy. Bał się dalszych kontuzji. Zaczął uczyć sztuk walki oraz skupił się na swojej drugiej pasji.

Czyli komedii. W czasie gdy odchodził z turniejów sztuk walki, w wieku 21 lat, wystąpił po raz pierwszy na deskach ze swoim stand-up’em w Stitches Comedy Club w Bostonie. W 1990 roku przenosi się do Nowego Jorku, już jako zawodowy komik. Jako swoje inspiracje wymienia Richarda Jeni, Lenny’ego Bruce, Sama Kinisona i Billa Hicksa. W 1994 roku przenosi się do LA by szukać okazji do zarobku na swojej pasji. Po perturbacjach, odrzuceniu kilku ofert, w końcu dostaje swoją szansę w sticomie FOX Hardball. W tym czasie zaczyna też regularnie występować w słynnym The Comedy Store w Hollywood. Od 1995 do 1999 Joe występuje też w sitcomie NBC NewsRadio.

Od 1997 roku zaczyna współpracę z federacją UFC (Ultimate Fighting Championship) jako osoba przeprowadzająca wywiady z zawodnikami po walkach, za kulisami. W 2001 roku dostał ofertę pozycji komentatora „eksperta” w walkach UFC gdzie pracował do końca 2016 roku.

W międzyczasie podpisał w Warner Music kontrakt na trzy albumy komediowe i zaczął pracę nad własnym sitcomem w FOX. W 2001 roku dostał ofertę pracy w amerykańskiej edycji Fear Factor jako gospodarz, co pochłonęło go do końca tej serii (czyli sezony 2001-2006 i 2011-2012).

W chwili obecnej ma na koncie 9 speciali (stand-up comedy), cztery nagrody MMA osobowość roku i prowadzi podcast Joe Rogan Experience, który jest słuchany co miesiąc przez ponad 16 milionów ludzi.

Postawy

Joe Rogan nie utożsamia się z żadną opcją polityczna, jednak jego poglądy można określić jako liberalne. Postuluje legalizacje marihuany. Jest myśliwym, aktywista ruchu „Jedz co zabijesz”, które walczy o prawo do polowań w celach konsumpcyjnych i sprzeciwia się przemysłowemu traktowaniu zwierząt. Sprzeciwia się obrzezaniu dzieci. Identyfikuje się jako agnostyk i odcina się od jakiejkolwiek zorganizowanej religii.
W swoim podcaście (obecnie 1111 odcinków) gościł miedzy innymi – Sama Harrisa, Neil DeGrasse Tysona, Jordana Petersona, Stewena Crowdera, Bena Shapiro, Milo Yiannopoulosa, Douglasa Murraya, Paula Stameta, Steven Pinkera, Mela Gibsona, Russela Branda, Maynarda James Keenana, Everlasta czy Jona Ronsona. Nie boi się zapraszać sław akademickich, muzyków, komików czy aktorów i prowadzi z nimi rozmowy z pozycji ucznia, osoby, która chce się czegoś dowiedzieć. Wielokrotnie podczas podcastów widać jak zmienia zdanie na temat kwestii, w które do tej pory wierzył i oglądanie tego procesu, tego jak człowiek akceptuje nowe fakty i zmienia zdanie, wyciąga nowe wnioski, jest ogromną siłą jego programu. Niestety jego podcasty są dostępne wyłącznie w języku angielskim, stąd mała popularność w Polsce.

Szczególnie jego ostatni podcast z Abby Martin, która opowiada o rzeczywistości Izraela, Strefy Gazy i okrucieństwach jakie spotykają Palestyńczyków, jest bardzo odważnym materiałem. I bardzo ważnym, bo pokazuje prawdziwe oblicze syjonizmu, bez politycznej poprawności, korporacyjnych agend i blokad informacyjnych. Joe Rogan jest jednym z najpopularniejszych twórców podcastów, które są przyszłością radia…ale o tym innym razem. Znajdźcie chwilę, jeśli znacie angielski, posłuchajcie jego programów. Naprawdę warto.FOOT.png


Comments

Sort byBest