New to Busy?

Zar Zor | Beşiktaş 1-0 Göztepe ⚽ Maç Yazısı

4 comments

mozer
62
4 months agoSteemit

D1zNfYYXgAAs1DF.jpg

Beşiktaşlılar olarak mide bulandıran gündemlerden dolayı maç izlemek işkence haline geldi. Cumartesi akşamı Beşiktaş üst üste 2. kez kendi evinde oynuyordu.

Maçtan önce yazdığım kadroda sadece Oğuzhan Yerine Quaresma'yı oynattı Şenol Hoca. Adriano'nun erken sakatlığı da bütün planları bozdu. Quaresma'nın sahada olması tüm takımı etkiliyor. Sadece isabetsiz ortaları ve çizgide oyunu kabul etmesi değil.

Göztepe ise Tamer Tuna ile tekrar anlaşmıştı. Tamer Hoca oynattığı hücum futbolu ve geniş alanda oynaması ile fark yaratan ve maçları zevkli geçen bir takım hüviyetine bürünüyordu. Tamer Tuna Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yardımcılığını da yapmıştı. Dolayısıyla Beşiktaş'ı ve oyun planlarını çok iyi biliyordu. Beşiktaş'ın orta sahadaki pas bağlantılarının kesilmesi bütün üretkenliğini bozuyor. Bu noktadaki kilit isim Atiba'dır. Yıllardır Atiba'nın alternatifinin bulunamaması da can sıkıcı bir durum. Ayrı bir yazı konusu.

Böyle olunca da ilk 45 dakika rakip kaleye gidemedi Beşiktaş. Pozisyonsuz ilk yarının ardından ikinci yarının hemen başında Quaresma'nın ortasına Burak güzel bir kafa vuruşu yaptı ve maçın skorunu belirledi.

Beşiktaş futbolcuları mevcut teknik ekip ile ligi çok zor götüreceğe benziyor. Evinde Göztepe'yi 1-0 yenmesi kabul edilemez bir sonuç.

Şimdi milli ara var. Bakalım dönüşteki zorlu Rizespor deplasmanında neler olacak. Çark zar zor dönüyor.

Görsel Kaynak

Comments

Sort byBest