New to Busy?

Milli Takımın Maçı Var ⚽ Arnavutluk

1 comment

mozer
66
8 months agoSteemit2 min read

D2PmCEFWsAAs_v6.jpg

Milli maçların birlik bütünlük ve milli bir dava gibi olduğu zamanları hepimiz hatırlıyoruz. Okullardaki spor salonlarında, sınıflarda, meydanlardaki dev ekranlarda, evlerde, kahvehanelerde, şehirlerarası otobüs duraklarında insanların kol kola aynı maç izlediği eski güzel günler...

Son yıllarda prim kavgaları, adaletsiz futbolcu seçimleri, kişisel çatışmalar, ekilen nefret tohumları ile birlikte insanlar milli takımdan uzaklaştırıldı. Dolayısıyla da liyakatın olmadığı bir ortamda da hiçbir turnuvaya katılamadık ve başarısızlık üstüne başarısızlık yaşadık.

Daha da kötüye giden bir ortamda birlik beraberliği sağlayacak yerli ve herkesin kabulleneceği bir teknik direktör yerine emekliliği çoktan dolmuş bir yabancı teknik direktör tercih edilmesiyle iyice uzaklaşıldı.

Şimdi ise her şeye yeniden başlamak için güzel bir fırsat. Harika bir genç jenerasyon var. Avrupa'da adından söz ettiren ve gittikleri takımlarda fark yaratan oyunculardan kurulu bir takımımız var. Eğer bu takıma adaletli bir şekilde sadece futboldan anlayan kişilerin müdahaleleri ile çok başarılı olacağımızı düşünüyorum. Güçlü bir iskeletle önümüzdeki yıllara damga vuracak bir takım büyüyor.

İşte tam bu noktada da Şenol Güneş hamlesi (her ne kadar bir Beşiktaşlı olarak, Beşiktaş'ın başındayken Milli takım ile çalışmasını kabul etmesem de) en doğru hamleydi.

Bu akşam Şenol Güneş'in takımını izleyeceğiz. Rakip bize göre nispeten zayıf bir rakip olsa da işleri baştan sıkı tutmakta fayda var. Zira eski turnuvalarda güçsüz takımlara karşı kaybettiğimiz puanlar hala hafızalarda.

Umarım güzel bir başlangıç olur. Yeni başarılar için hep birlikte güzel bir besmele ile başlayalım.

Bismillahirrahmanirrahim...

İlk 11 Seçimim

lineup-arnavutluk.png

Görsel Kaynak

Comments

Sort byBest