New to Busy?

FBI tarafından tutuklanan New Mexico bileşik çetesi

5 comments

kungfuyoga
45
9 months agoBusy3 min read

New Mexico'daki çöldeki bir bileşikte beş yetişkin, bir yargıcın kefalet vermek için ölüm tehditleri almasından sonra haftalarca FBI tarafından tutuklandı.

İki erkek ve üç kadın, 11 aç çocuk ve gömülü çocuk kalıntılarının bulunduğu bir bölgede oturanlar, komplo suçlamalarıyla karşı karşıya.

Beş güne karşı yapılan çocuk istismarı davaları, 10 günlük bir duruşma süresinin, savcılar tarafından kaçırılmasından sonra reddedildi.

Şimdi Salı günü federal mahkemede bir duruşma beklemede kalacaklar.

Ücretleri 10 yıl hapis maksimum cümle taşır ve yardım ve bir suç işlemekten de yataklık yasadışı göçmen tarafından ateşli silah yasadışı bulundurma dahil FBI Cuma günü yaptığı açıklamada.

Taos İlçesi Şerif Jerry Hogrefe'ye göre sanıklar Mayıs ayından bu yana Taos'un kuzeyindeki uzaktaki bileşiklerinde FBI drone gözetimi altındaydı.

ABD'li çocuk 'ritüel sırasında öldü'
ABD'li çocukların okullara saldırmaları konusunda eğitildiler
Polis, Ağustos ayı başlarında üç yaşındaki bir çocuğu olan Abdul-Ghani Wahhaj'ın aranması için Ağustos ayı başındaki bileşime baskın düzenledi.

Daha sonra, bu alanda tutulduğu bildirilen 11 kötü beslenmiş çocukla birlikte genç bir çocuğun kalıntılarını keşfettiler. Polis ayrıca "en az 11 ateşli silah ve büyük miktarda mühimmat" yakaladı.

Çocuğun babası Siraj Wahhaj'ın Aralık ayında Georgia'daki evinden kaçırılmasından şüpheleniliyor ve tutuklanan beş kişiden biri.

Sahada, Lucas Morten, Jany Leveille, Hujhrah Wahhaj ve Subhannah Wahhaj ile birlikte gözaltına alındı.

Kefalet kararı üzerine protestolar
13 Ağustos'ta Yargıç Sarah Backus, iddia makamının kendisini topluma tehdit oluşturduğuna ikna edemediğini söyleyerek beş sanığa kefalet verdi.

İddia makamı, beş yetişkinin de tehlikeli olduğunu iddia ederek, çocukları silah kullanmaya ve okul çekimlerini yapmaya hazırlandığını iddia ettiklerini iddia etti.

Yargıç Backus, "Devlet, büyük bir planın var olduğunu iddia ediyor, ancak devlet, bu planın ne olduğu açık ve ikna edici kanıtlarda memnuniyetimi göstermedi." Dedi.

Her beşinin ayak bileği monitörü takması ve avukatları ile haftalık teması olması gerektiğini emretti.

Ancak kararı, "İslami terör sempatizanı" olarak adlandırdığı bir e-posta da dahil olmak üzere protestolarla karşılandı.

Taos İlçesi mahkeme binası, tehditler sonrasında Salı günü kısaca boşaltıldı.

Savcılar 'dini ritüeller' hakkında konuşur

Savcılar ayrıca, bölgede bulunan kalıntıların Abdul-Ghani'ninki olduğunu ve diğer çocukların, çocuğun Siraj Wahhaj'ın elini koyduğu "dinsel bir ayin sırasında ... şeytani ruhları yok etmeyi" beklediğini söyledi. oğlunun alnına ve Kur'an'dan ayetleri okudu.

Mahkeme gazeteleri, Abdul-Ghani'nin yakalanmadan acı çektiğini, ancak Bay Wahhaj'ın çocuğun şeytan tarafından ele geçirildiğine ve işkence edilmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Ancak savunma avukatları, beş şüpheliyi adaletsiz olarak muamele etmekten yargılanmakla suçladılar - çünkü savcılar inkar ediyorlar.

Savunma avukatı Thomas Clark, duruşmadan sonra, sanığın Hıristiyan ve beyaz olması durumunda, “kimse inanç iyileştirme fikrini gözden düşürmez” dedi.

“Ama siyah Müslümanlar bunu yaparken, kötü bir şey, şeytani bir şey var gibi görünüyor” dedi.

kaynak

Comments

Sort byBest