New to Busy?

#4 | Polscy seryjni mordercy | Krzysztof Gawlik '' Skorpion "

4 comments

kryptomario
54
9 months agoBusy2 min read

gawlik.png

5 Ofiar

Luty 2001 rok na terenie Poznania oraz Wrocławia dochodzi do serii morderstw, wszystkie ofiary giną w ten sam sposób a mianowicie od strzałów z pistoletu maszynowego typu skorpion z tłumikiem każda z ofiar ma charakterystyczny z egzekucji strzał w tył głowy.
Pierwsza ofiara to 18-letnia prostytutka z Poznania ginie ona w swoim mieszkaniu 6 Lutego oferty swoich usług umieszczała w prasie następnego dnia policja znajduje ciało sąsiedzi nie słyszeli strzałów a jedynie krzyki co z nie było dla nich dziwne z racji wykonywanego przez ofiarę zawodu.
Niespełna tydzień pozniej we Wrocławiu dochodzi do podwójnego zabójstwa ofiarą po raz kolejny jest prostytutka oraz jej opiekun kobieta była ukrainką obydwoje zgineli od ran postrzałowych z tej samj broni której użyto do zamordowania kobiety z Poznania.
Miesiąc pozniej również we Wrorcławiu kolejne dwie ofiary padają ofiarami mordercy tym razem jest to małżeństwo szukali oni najemcy swojego mieszkania i w tym właśnie mieszkaniu zostają odnalezione ich ciała.

Zatrzymanie "skorpiona"

Policja szukała sprawcy morderstw jednak przełom nastąpił 21 marca 2001 r kiedy to na jednym z Wrocławskich skrzyżowań dochodzi do kolizji a jego sprawca ucieka z miejsca zdarzenia po 20 minutach pościgu policji za sprawcą udaje się go zatrzymać za kierownicą siedzi Krzysztof Gawlik jest pijany nie wykonuje polecen zostaje zabrany na komende.
Najciekawszy okazuje się ładunek w bagażniku a jest nim pistolet maszynowy typu skorpion oraz amunicja, na przesłuchaniu zatrzymany twierdzi że ma pistolet do obrony własnej a we Wrocławiu przebywa ponieważ szuka pracy.
Gawlik pozniej przyznaje się do winy a następnie odwołuje zeznania jednak w Listopadzie ponownie przyznaje się do winy.

Proces

W 2002 r rozpoczyna się proces oskarżony nie okazuje skruchy a wręcz przeciwnie wydaje się że nie przejmuje się swoim postępowaniem ani karą jaka mu za to grozi twierdzi że zabijał bo lubiał patrzeć jak cierpią i umierają opowiada wszystko ze stoickim spokojem ofiar szukał przeglądając ogłoszenia w prasie.
Zostaje skazany na dożywocie o warunkowe zwolnienie będzie mogł się ubiegać po 50-latach karę odbywa w zakładzie karnym w Wołowie.


kryptomario

Comments

Sort byBest