New to Busy?

Konkurs Kreatywny: Steem Gadżet, czyli poduszka z koszulki

7 comments

kambrysia
56
last yearBusy2 min read

A było to tak: mój małżonek postanowił rok temu zamówić sobie specjalną koszulkę ze swoimi loginami Steem. Miał w niej pójść na wrocławski meetup, ale nie dość, że paczka nie przyszła w terminie, to jeszcze t-shirt okazał się ze dwa rozmiary za duży i po prostu wylądował na dnie szafy.

Dobrze wiedziałam, że już nigdy go nie założy. Tak jak myślałam, po kilku tygodniach w ogóle zapomniał, że tę koszulkę kiedyś kupił. Dlatego tylko poczekałam, aż wyjdzie do pracy, a potem zabrałam się do roboty. Plan był prosty i w zasadzie niezbyt wymagający - przerobić koszulkę na poduszkę.

Zaczęłam od dokładnego wymierzenia, wycięcia i prasowania materiału idącego na przód oraz tył poduszki.
Dopiero po tych czynnościach mogłam tymczasowo połączyć kawałki materiału szpilkami i potem na lewej stronie zszyłam na maszynie trzy boki poduszki.


Po obróceniu materiału na prawą stronę pozostało już tylko napełnienie poduszki - w tym przypadku użyłam kulki silikonowej.


Wystarczyło jeszcze tylko zszyć bok, przez który napełniłam przed chwilą poduszkę i mamy gotowy nasz gadżet!

Podsumowując: Jest to naprawdę prosta rzecz do zrobienia - maszyna do szycia nie jest wymagana, można to przecież zrobić ręcznie. Środek z kolei można wypełnić dowolnym miękkim tworzywem.


Post ten zgłaszam do Konkurs Kreatywny #7 o temacie STEEM gadżet.


Nie zapomnij obserwować mojego profilu!

Comments

Sort byBest