New to Busy?

Jste kreativní? Pracujte za krypto, nejlépe za steem!

4 comments

godfish
64
5 months ago2 min read

Pracovat výměnou za kryptoměny se vyplatí zejména v době, kdy jsou v porovnání s fiatem levné. Jako třeba steem teď. Vycházím samozřejmě z předpokladu, že vaše práce je činností s vysokou přidanou hodnotou, tedy že práce jako taková tvoří většinu její ceny, a tak si můžete dovolit dát protistraně „slevu“, kterou vám vykompenzuje budoucí (předpokládaný) růst ceny krypta. A v některých případech také skutečnost, že krypto je tak trochu šedá zóna a obvykle se z něj neplatí daně ani jiné odvody.

Práce za krypto má dvě zásadní výhody – podílíte se na rozvoji krypto-ekonomiky a zvyšujete poptávku po dané měně. Čím více služeb a zboží bude možné hradit v „paralelním systému“, tedy kryptem namísto fiatu, tím hodnotnější kryptoměny budou. Je nicméně nutné ukázat, že skutečně mohou stávající peníze nahradit i v celospolečenském měřítku, nejen v komunitě anarchistických geeků. A pokud vás bude chtít kryptem platit, nejprve si jej bude muset obstarat. Poptávka tedy poroste.

Osobně mám několik „melouchů“, za které jsem kryptem vyplácen. Za ty levnější si říkám o litecoin a steem, za ty dražší pak o bitcoin. Steem má tu velkou výhodu, že může sloužit jako otevřená účetní kniha, každý se může podívat, že nekecáte, a za svou práci opravdu dostáváte to, co za ni dostáváte. A sám jsem steemem taky za kreativitu zaplatil, @pipiczech mi kdysi vyrobila tričko.


Mimochodem a trochu mimo téma, po zralé úvaze jsem se kromě palů rozhodl stakeovat taky tokeny sportstalk. Jednak proto, že článků týkajících se sportu v českém rybníčku přibývá, a navíc na tohle téma píší i další lidé, pro které obvykle hlasuju, ale hlavně proto, že aktivně využívám actifit, který má také tyhle tokeny k dispozici, takže je pravidelně získávám. Publikujete-li reporty Actifitu, přidat tag #sportstalk není od věci.


Tento týden vzniklo v našem rybníčku 122 #cesky psaných článků od těchto 24 autorů:

@blockchainfo
@blogcrypto
@bodie7
@bucipuci
@czechman
@godfish
@hairyfairy
@jjprac
@krakonos
@kytka
@marytierra
@mcmira1
@mespanta
@petrvl
@ritxi
@rosalinde
@rullicky
@shebe
@softa
@stefant2007
@truestories
@tttweety
@womic
@xlisto


a.png

Comments

Sort byBest