New to Busy?

Usługi w Lightning Network

3 comments

fervi
66
7 months agoSteemit3 min read

Lightning Network się rozwija i nie ulega to wątpliwościom, powstaje coraz to więcej usług realizujących w tej podsieci Bitcoina i dzisiaj sobie o niektórych opowiemy.

Bitrefill

obraz.png

Bitrefill to usługa dzięki której możemy kupować różnego rodzaju vouchery używając Bitcoina (lub innych kryptowalut). Dla Polski możemy:

  • Doładować sobie telefon w sieci Orange, Plus, Play, T-Mobile i Heyah
  • Kupić doładowanie (?) do sieci Steam i G2A
  • Kupić vouchery do Hotels.com, Flygiftcard i HotelGift
  • Doładować sobie VoIP u Viber
  • Kupić Reddit Gold, VPNa u NordVPN i 12VPN czy zakupić doładowanie do Zalando.

Nie ma może tych usług za wiele, ale z drugiej strony część się przydaje w życiu :) Niestety jesteśmy pokrzywdzeni tak żyjąc w Polsce, bo w Niemczech jest oferta z 5 razy większa :(

Link: https://www.bitrefill.com

Zigzag i inne kantory

Czasem chcemy wymienić kryptowalutę z jednej na inną, na przykład Ethereum na Bitcoin by doładować sobie kanały w Lightning lub Bitcoin LN na Bitcoin na łańcuchu by przelać część pieniędzy i móc przyjmować więcej płatności.

Na razie oferta w sieci Lightning nie jest duża, ale mamy parę kantorów i giełdę. Oczywiście liczymy, że więcej platform będzie przenosić swoje usługi do sieci Lightning (w niedalekiej przyszłości InPay ma to robić).

obraz.png

Sam korzystałem z Zigzag.io i działa to bardzo dobrze. Wybieramy walutę po lewej (którą chcemy spieniężyć), po prawej wskazujemy co ma iść i gdzie i puszczamy przelew w ruch.

Warto wspomnieć o giełdzie Polskiej BitDuke, która wspiera LN, chociaż podobno nie ma dużego wolumenu na niej - szkoda.

Link:
https://zigzag.io/
https://www.btcduke.com/

Tippin

obraz.png

Czasem się zdarza, że robimy jakiś projekt Open Source dla społeczności - często pro-bono. Tak więc poświęcamy swój czas, często bez żadnej motywacji pieniężnej. Wtedy może pomóc Tobie Tippin.me, czyli projekt, w którym w łatwy i szybki sposób będziesz otrzymywał dotacje w Lightning Network.

Coś co jest potencjalne fajne to łatwa możliwość "instalacji" przycisku do tipów na stronie - ma to dwie linijki, które wkleja się w kod.

Niestety sam projekt chociaż działa nie jest chyba oczkiem w głowie twórcy - jedyny system autoryzacji jest przez Twittera.

Link:
https://tippin.me/

Ubrania, kubki i różne gadżety

Co mnie zaskoczyło to to, że w sieci Lightning jest parę sklepów, że tak powiem - luźnych.

Mamy na przykład sklep z koszulkami (w tym ze Steemit - czemu nie Steem?), plecakami, kubkami, spinkami ... Niektóre rzeczy są moim zdaniem naprawdę fajne i można przemyśleć ich zakup!

Tutaj linki:
https://bitcoinshirt.co/
https://hipptee.com
https://store.blockstream.com/shop/

To koniec?

Ogólnie można wiele rzeczy pokazywać - znalazłem sklep (w Kanadzie chyba tylko dostępny) z bonami na żywność do sklepów, różnego rodzaju gry hazardowe (prawie jak na Ethereum z DAPPSami), drobne systemy zabaw, sklepy rowerowe itd.

Nie będę zanudzał, ale wrzucę link do listy, która zawiera wiele usług. Informuję, że możecie trafić na strony z pornografią (więc czytajcie opisy).

http://lightningnetworkstores.com/

Comments

Sort byBest