New to Busy?

Fake & News Codziennika #3

21 comments

codziennik
57
6 months agoBusy4 min read

piZap_1554108258145.jpg

Oto nowy numer Codziennika, waszego głównego źródła informacji. Tutaj znajdziecie najważniejsze wydarzenia na #polish a także poznacie sekrety, o których większość z nas i was nie miała bladego pojęcia.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z najnowszymi informacjami Codziennika.
W dzisiejszym numerze:

  • Zorganizujmy Steem MMA

  • Kim jest @nervi? Odpowiedź na odwieczne pytanie Steemian

  • Osoby piszące na nowych tagach zarabiają najwięcej.


Zorganizujmy Steem MMA - znamy pierwszych chętnych do walki

Skoro polski YouTube ma swoje Fame MMA, polski Steem powinien mieć Steem MMA. Już niedługo ruszają pierwsze prace nad nowym projektem Steemian, który może być rewolucyjny i zmienić całkowicie rynek krypto.

piZap_1554134357694.jpg

Jak dowiedzieli się dziennikarze Codziennika, trwają już pierwsze rozmowy ze sponsorami i organizatorami Steem MMA, który ma na celu zwiększyć popularność naszej platformy.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że już na najbliższym Meetupie, który odbędzie się w Katowicach, zostaną dopracowane szczegóły dotyczące zawodników. Mówi się o walce wieczoru, do której @nieidealna.mama stanie do walki z @pkocjan, ponadto bardzo głośno robi się na temat drugiej walki wieczoru tym razem panów: @michalx2008x oraz @fervi. Oboje już od dawna są gotowi do walki i cały czas robią power up, aby mieć coraz więcej siły.

W związku z tym wydarzeniem @bowess przegląda wszystkie książki w bibliotece odnośnie mieszanych sztuk walki i na pewno pod koniec kwietnia podzieli się z nami swoimi uwagami na temat technik walk oraz przedstawi najciekawszą literaturę związaną z MMA. Natomiast @herbacianymag przygotowuje eliksir z herbat dalekiej Azji, które sprawią, że zawodnicy po walce będą mogli iść jeszcze na piwo przygotowane specjalnie na tę okazję przez @ibu568.

Kiedy i gdzie odbędzie się Gala Steem MMA? Tego dowiemy się po konferencji w Katowicach, ale mówi się głównie o 3 miastach: Wrocław, Rzeszów lub Tarnów. Jeśli chcielibyście uczestniczyć w tym Meetupie, zajrzyjcie koniecznie na profil @pkocjan, tam znajdziecie więcej informacji.


Kim jest @nervi? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie

Wielu Steemian od zawsze zastanawiało się, kim tam naprawdę jest Nervi. Było wiele domysłów, że to Bot, kolejne konto Ferviego, że jest to Sandra, jednak dziennikarze Codziennika po bardzo długim śledztwie znaleźli odpowiedzieć na tak trudne pytanie. Dziś ujawniamy, kim jest tajemniczy Nervi.

KLUP8Xv.jpg

Konto @nervi powstało 20 stycznia 2018 roku i miało służyć do śledzenia kursów kryptowalut. Posty były dodawane automatycznie poprzez inteligentny program, który analizował cały rynek krypto, do czasu, kiedy nastąpił błąd programu i zamiast analizować rynek krypto, owy program zaczął analizę całego Steema.

Po dokonanej analizie, stworzył automatycznie swój powitalny post. Wiedział, że powinien od tego zacząć, nawet nazwał sam siebie Damian. Dlaczego? Sprawdziliśmy, co oznacza to imię:

Według źródła Damian:

Chętnie pomaga, udziela porad, pociesza. Bez większego wysiłku potrafi również wyobrazić sobie całość realizowanego projektu w oparciu o jego najmniejszy szczegół.
Jeśli wierzy w słuszność swych zamiarów, nic nie powstrzyma Damiana. Damian to mężczyzna o silnym poczuciu niezależności. Ma ogromną zdolność przyswajania nowych informacji i lubi się kształcić. To urodzony wojownik, a przy tym dobry strateg – kocha rywalizację, uwielbia dowodzić i samodzielnie podejmować decyzje.

To dowodzi, że @nervi to robot idealny najnowszej generacji, który z dnia na dzień staje się doskonalszy. Trzeba zwrócić uwagę na ilość postów, które czyta. Wszystkie, pod którymi zostawia upvote - ma w jednym paluszku, dzięki czemu dalej może tworzyć swoje teksty i rozwijać swoją inteligencję.

Niestety dalej nie wiemy, kto jest prawdziwym autorem Nerviego, ale wszystkie poszlaki wskazują na Ferviego, który nazwał to konto podobnie do swojego. Cały czas badamy sprawę i jeśli znajdziemy twarde dowody na autora, na pewno Wam je przedstawimy.


Nowe tagi zarabiają najwięcej

@jacekw jak co miesiąc przedstawił nam najnowsze dane dotyczące najlepiej zarabiających osób w popularnych tagach. Jak się okazało, nowoutworzone tagi zarabiają najwięcej._

Screenshot_20190402_192016.jpg

Sprawdziliśmy całe zestawienie, z którego wynika, że najpopularniejszym tagiem jest #pl-artukly, na drugim miejscu uplasował się #pl-blok, a podium zamyka #polityka. Niestety nie udało się zatriunfować, zyskujacego najbardziej popularność, #pl-emicjonalnie, który zawiera wiele emicjonujących postów.

Co z pl-artykuly, pl-blog czy reakcją?

Te tagi już przechodzą do lamusa. Okazuje się, że nikt nie przegląda starych tagów i raczej watpliwe, aby coś miało się zmieniać w obecnym miesiącu. Mamy jedynie nadzieję, że tag polish przetrwa tę rewolucję, chociaż mówi się o zmianie na #polnisch lub #el-polako.

Cały czas będziemy monitorować sytuację i w razie zmian, poinformujemy was, abyście również zarabiali jak najwięcej na Steem.


To wszystkie informacje jakie przygotowaliśmy w tym numerze Codziennika. Oczekujcie kolejnego numeru, który pojawi się już niebawem.


Powyższy post nie ma na celu obrażenia kogokolwiek, a służy jedynie do skomentowania w humorystyczny sposób (z przymrużeniem oka), obecnych sytuacji na polskim Steemie.

Comments

Sort byBest